דרור הראל ושות' משרד עורכי דין – חייגו  08-6384080

facebook logoדרור הראל ושותדרור הראל ושות
5 Stars – Based on 31 User Reviews

google logoעורך דין דרור הראלעורך דין דרור הראל
5 Based on 89 Reviews

הסכם שכירות (משכיר)

הסכם שכירות (משכיר)

אם הנך בעל נכס מקרקעין וברצונך להשכירו בהסכם שכירות לדייר חדש, פנה למשרדנו עוד היום ועורך דין מומחה בהסכמי שכירות ילווה אותך לכל אורך הדרך בהצלחה ובבטחה.

צרו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר הוגנת לטיפול בהסכם השכירות לדירה שלכם – חייגו 08-6384080 או השאירו פרטים בדף צור קשר ונשוב אליכם בהקדם.

מבוא להסכם שכירות מנקודת מבטו של המשכיר בעל הנכס

חוק השכירות והשאילה, תשל"א – 1971 (להלן: "החוק") מגדיר "שכירות" כזכות להחזיק בנכס ולהשתמש בו שלא לצמיתות בעבור תמורה.

אם אתה משכיר שמעוניין להשכיר דירה שבבעלותך או בעל עסק שמעוניין לחתום על חוזה שכירות עסקי, קיימת חשיבות רבה להתייעצות מוקדמת עם עורך דין בעל ניסיון בטיפול בהסכמי שכירות, אשר ידע להגן על האינטרסים שלך ולעגן אותם בסעיפים מתאימים בהסכם השכירות, סעיפים ייחודיים שיצפו פני עתיד ויסייעו לפתור מחלוקות באופן הטוב ביותר. 

הסכם שכירות מנקודת מבטו של המשכיר

משכיר אשר מעוניין להגן על נכסיו ולהימנע משוכרים שאינם עומדים בהתחייבויותיהם, בתשלומי השכירות או שמסרבים להתפנות מהמושכר בבואו העת, קיימת עבורו חשיבות רבה לניסוח הסכם שכירות, אשר נותן את הדעת והמענה לסוגיות אלה.

ראשית, רצוי ומומלץ לבדוק את זהות השוכר, את המסוגלות הכספית שלו, לוודא שאין לו רקע פלילי, ניתן לבקש לשוחח עם משכירים קודמים שהשכירו נכס לאותו שוכר בכדי לבדוק אם הנו שוכר שמכבד הסכמי שכירות ועוד.

שנית, חשוב להגדיר בצורה ברורה ומפורשת את מטרת השכירות ולמה משמש המושכר, חשוב לציין בהסכם שהשוכר לא יהא רשאי לבצע שינויים ו/או התאמות במושכר ללא הסכמת השוכר מראש ובכתב, חשוב לקבוע כי השוכר לא יהא רשאי להשכיר את הנכס בשכירות משנה, לקבוע את זכותו של המשכיר לבקר בנכס בזמנים סבירים ובתיאום עם השוכר.

כמו כן, יש לדרוש בהסכם השכירות, כי דמי השכירות ישולמו בהמחאות דחויות בעבור כל תקופת השכירות, אשר ימסרו מראש לידי המשכיר. בנוסף, קיימת חשיבות רבה לקבלת בטחונות מתאימים שיבטיחו את זכויות המשכיר, לרבות ערבות בנקאית, שטר חוב, שק בטחון וערבים.
כדי להבטיח את תשלומי המיסים מומלץ כי החשבונות (ארנונה, מים, חשמל) יועברו על שם השוכר ואף לבקש שטר בטחון, אותו יוכל המשכיר לממש במידה שהחשבונות לא ישולמו על ידי השוכר.

יש להגדיר תקופת שכירות ברורה ותנאים מקדמיים שעליהם להתקיים בטרם מימוש אופציה להארכת תקופת השכירות.

תמריץ נוסף להתנהגות הוגנת הנו סעיף פיצוי מוסכם למקרה של הפרת יסודית של הסכם השכירות על ידי השוכר וכן דמי שימוש ראויים בעבור כל יום שבו השוכר נמצא שלא כדין במושכר.

טכניקות לבדיקת טיב השוכרים לפני חתימה על הסכם שכירות

כחלק מטיפול בהסכם שכירות לנכס פרטי או מסחרי, משרדנו בודק לעומק את טיב השוכרים וזאת בכדי להקטין את הסיכונים לחיסרון כיס של המשכיר ולפגיעה ביכולתו להיפרע מרכושו.

 1. משרדנו מבקש מהשוכרים שברצונם לשכור את הנכס לספק לפחות שלושה (3) תלושי שכר אחרונים וזאת על מנת שנוכל להתרשם מיכולת ההחזר החודשית שלהם.
 2. אנו מבקשים שהשוכרים יעמידו לטובת הסכם השכירות שני (2) ערבים טובים.
  הבדיקות הכלכליות שמתבצעות לערבים זהות לבדיקות שמבוצעות לשוכרים.
  כאשר אנו מתרשמים כי מדובר בערבים אשר אין להם מקום עבודה יציב או שהנם פושטי רגל או בעלי חשבון מוגבל, ברור שישנה בעיה עם היכולות של ערבים אלו לתמוך בהתחייבויות השוכרים.
 3. היה ומשרדנו אישר את השוכרים ואת הערבים ככשירים לחתימה על הסכם השכירות, משרדנו ידאג לצלם את תעודות הזהות שלהם וזאת בכדי לשלול יכולת מצדם לטעון בעתיד טענות בדבר זיוף וחוסר היכרות עם המשכיר.
  בנוסף, למקרה שחלילה יהיה צורך לממש איזו מן הערבויות, הרי שיש צורך בזיהוי איכותי של השוכרים והערבים בפני בית המשפט או ההוצאה לפועל וצילומי תעודות הזהות יהיו לנו לעזר בעת הזו.
 4. עורך דין להסכם שכירות גם ימליץ לפדות את הצ'ק הראשון בעבור הסכם השכירות מראש ובטרם יקבל השוכר את המפתח לנכס וזאת בכדי להתרשם שיש ביכולתו של השוכר לפרוע צ'קים בחשבון והוא תקין.
 5. על כל השוכרים ועל כל הערבים להופיע בעצמם בפני עורך הדין שמטפל בהסכם השכירות לצורך זיהוי, צילום המסמכים והחתימה האישית על ההסכם ועל שטר החוב או הביטחונות האחרים.

בדיקות מיוחדות שעורך דין להסכם שכירות מבצע במאגרי מידע ממוחשבים

כאמור, משרדנו מחויב לבדיקה כלכלית לגיטימית לשוכרים הפוטנציאלים שפנו למשכיר בבקשה לשכור את נכס המקרקעין שלו ולחתום עמו על הסכם שכירות.

להלן חלק מהבדיקות שניתן לקיים לשוכרים במאגרי מידע ממוחשבים אשר משרדי ההמשלה מעמידים לרשות הציבור:

 • בכדי לוודא ששוכר אינו מופיע ברשימת החייבים המוגבלים באמצעים, משרדנו מגיש שאילתא במרשם החייבים המוגבלים באמצעים שנמצא באתר האינטרנט של הרשות לאכיפה וגביה.
  לבדיקה לחצו כאן.

 

 • עוד בטרם הפקדת הצ'ק הראשון, ניתן לבצע בדיקת חשבונות מוגבלים באתר האינטרנט של בנק ישראל ולגלות באם המושך מוגבל וכך להימנע מצ'קים חוזרים.
  לבדיקה לחצו כאן.

שכר טרחה לטיפול בהסכם שכירות

משרדנו גובה שכר טרחה הוגן וסביר לכל הדעות בעבור טיפול מקיף בהסכם שכירות ע"י עורך דין מומחה בתחום אשר יבטיח את רכושכם, כספכם וזכויותיכם.

צרו קשר עם משרדנו או חייגו עכשיו 08-6384080

דוגמאות לחוזי שכירות

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם!

עו"ד דרור הראל

מלא את הטלפון ויחזרו אליך בהקדם !

טופס פרטים ראשונים לפתיחת חברה

לצורך רישום חברה בע"מ חדשה, חובה להגיש לרשם החברות 4 שמות בסדר עדיפות יורד, לדוגמא:

ביזנס בע"מ

ביזנס גלובל בע"מ 

ביזנס גלובל 2021 בע"מ

ב.ע.ה. ביזנס גלובל 2021 בע"מ

Call Now Button דילוג לתוכן