דרור הראל ושות’ משרד עורכי דין – חייגו  08-6384080

 logoדרור הראל ושותדרור הראל ושות
5 Stars – Based on 22 User Reviews

 logoעורך דין דרור הראלעורך דין דרור הראל
5 Based on 28 Reviews

מאת עו״ד דרור הראל

גיוס משקיעים פוטנציאלים לחברה

זהו האתגר שהרבה סטארטאפים ועסקים בתחילת דרכם מתקשים בו.
ההנחה הרווחת היא שכל רעיון טוב ימצא בסוף משקיע, למרבה הצער ההנחה הזו לא תמיד עומדת במבחן המציאות.

עורך דין שמתמחה בתחום

על פניו עורך דין אינו הכתובת הראשונה או הכתובת המתבקשת לגיוס הון ממשקיעים, אלא אם יש לו את הקשרים הנכונים והכרויות עם אנשי עסקים שנוהגים להשקיע במיזמים ובחברות.
בפועל, עורך דין הבקיא בדיני תאגידים ומשפט מסחרי והנו בעל ניסיון במו”מ משפטי יכול לקצר הרבה תהליכים, לפתור חסמים ולהשיג עבור הלקוחות שלו תנאים טובים לקבלת השקעה.
חשוב להבין שכניסת משקיע לא משפיעה על החברה או המיזם רק בהיבט הכלכלי הטהור. משקיע הופך לבעל מניות בעל דעה והשפעה ולעיתים אף לאחד הדירקטורים של החברה והרבה פעמים הסיטואציה תעמיד אותו בקונפליקט אל מול היזם המקורי.
עורך דין שבקיא בתחום לא יסתפק בשידוך בין משקיע לסטארטאפ, הוא גם יוודא שהיזם והמשקיע חולקים חזון ואינטרס משותף, כדי שגם אחרי השידוך, שיתוף הפעולה וחדוות העבודה ימשיכו בכיוון הנכון והעסקה תתברר כעסקת WIN WIN  אמיתית.

ליווי לאורך תקופה

גיוס משקיע זו בדרך-כלל לא משימה שעושים מהיום למחר, מדובר בתהליך שכולל שלב גישושים ורק כאשר שני הצדדים סבורים שקיים בסיס משותף להמשך יתחיל שלב המשא ומתן.
לאורך כל התקופה, החברה המגייסת, כמו גם המשקיע שמחפש תמורה עתידית ראויה לכספו, זקוקים לייעוץ עסקי ומשפטי שוטף מצד גורם מקצועי כמו עורך דין מסחרי מיומן שמתמחה בהסכמים ובמיוחד בהסכמי השקעה.
על כן, מומלץ מאוד לקבל ליווי משפטי שוטף מעורך דין עסקי מנוסה אשר למד להכיר את החברה ומלווה אותה מסבבי הגיוס הראשוניים ושלבי הפיתוח של המוצר עד לרגע שבו צריך לעשות סקייל אפ ולהכניס משקיעים נוספים לתמונה.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם!

Call Now Button
שינוי גודל גופנים