דרור הראל ושות' משרד עורכי דין – חייגו  08-6384080

facebook logoדרור הראל ושותדרור הראל ושות
5 Stars – Based on 31 User Reviews

google logoעורך דין דרור הראלעורך דין דרור הראל
5 Based on 89 Reviews

נסח חברה רשם החברות, עורך דין חברות
מאת: עו"ד דרור הראל

נסח חברה רשם החברות, עורך דין חברות

ברשם החברות רשומות כל החברות בע"מ שקיימות בישראל. סטטוס חברה יכול להיות: פעילה, בפירוק, מחוסלת ועוד. רשם החברות מחזיק מידע רשמי והצהרתי בנוגע לכל חברה. כאשר אדם פרטי מבקש לברר מידע אודות חברה מסוימת, הוא יכול להזמין מאתר האינטרנט של רשם החברות נסח חברה של אותה החברה לגביה הוא מתעניין. נסח חברה הוא למעשה תעודת הזהות של החברה. נסח החברה כולל את שם החברה, מספר הרישום שלה (ח.פ.), סוג החברה, כתובתה, מטרותיה העיקריות, תאריך רישומה, הרכב הון המניות שלה, מועד הגשת הדו"ח האחרון, פרטי זיהוי של בעלי המניות, מידע אודות הדירקטורים של החברה, מידע אודות נושאי משרה בחרה ומידע אודות שיעבודים שרשומים על שם החברה.

נסח החברה הוא המסמך הרשמי שמעניק מידע למי שמבקש להתקשר עם החברה ואת הפרטים להם הוא זקוק. טרם ביצוע עסקה עם חברה מסויימת, יכול האדם העומד להתקשר בעסקה לבקש להנפיק עבורו את נסח החברה וכך לאסוף את המידע הדרוש לו ולאמת פרטים שנמסרו לו ישירות מהחברה. בנוסף, להזמנת נסח החברה עשויה להיות סיבה נוספת והיא ביצוע מחקר עסקי. נסח החברה עשוי לספק לחברות מתחרות מודיעין עסקי אשר יתרום להגדלת ההבנה העסקית שלהן בנוגע לשוק בו הן פועלות. כמו כן, משקיעים פוטנציאליים עשויים למצוא בנסח החברה מידע רלוונטי טרם ביצוע השקעה בחברה. בנוסף, פעמים רבות יש צורך במידע המצוי בנסח החברה על מנת לנהל הליכים משפטיים מול אותה החברה. יתר על כן, כאשר ישנם גופים המבקשים לבחון קיום שותפות עם חברות אחרות, הנפקת נסח החברה מסייעת להן להעריך במידה מסויימת את היושרה של החברה עמה הם מבקשים להתקשר.

ניתן גם להזמין תיק חברה שבו נמצאים כל המסמכים ההיסטורים של החברה כגון מסמכי שינוי שם, בעלי מניות ודירקטורים קודמים ועוד.

נסח החברה הוא מידע חופשי החשוף לציבור שתכליתו עידוד שקיפות ומנהל תקין. הנפקת נסח חברה בסיסי הוא פעולה פשוטה יחסית אשר ניתן לעשות אותה באתר האינטרנט של משרד המשפטים. יש לזהות את החברה לפי שמה המדויק או לפי מספרה, לשלם תשלום של 11 שקלים, ולבקש את הנסח במערכת האלקטרונית.

עם זאת, חשוב להדגיש כי המידע המצוי ברשם החברות אשר מונפק במסגרת נסח החברה הוא לא תמיד המידע המעודכן והמהימן ביותר. פעמים רבות נסח החברה מכיל מידע חלקי בלבד או בלתי מעודכן. הסיבה לכך נעוצה בדרך כלל בעובדה שחברות רבות אינן טורחות להעביר דיווחים מסודרים באופן תכוף לרשם החברות. לכן, גם לאחר הנפקת נסח החברה יש לבחון את האמור בו ולוודא כי המידע המעודכן בו הוא מידע נכון ומהימן בפועל.

שתפו את הפוסט

כתבות נוספות

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם!

עו"ד דרור הראל

מלא את הטלפון ויחזרו אליך בהקדם !

טופס פרטים ראשונים לפתיחת חברה

לצורך רישום חברה בע"מ חדשה, חובה להגיש לרשם החברות 4 שמות בסדר עדיפות יורד, לדוגמא:

ביזנס בע"מ

ביזנס גלובל בע"מ 

ביזנס גלובל 2021 בע"מ

ב.ע.ה. ביזנס גלובל 2021 בע"מ

Call Now Button דילוג לתוכן